Zamknij problem z pajączkami – sprawdź, jak działa laserowe zamykanie naczynek

Problem rozszerzonych naczynek na twarzy, potocznie nazywanych pajączkami, wpływa nie tylko na wygląd, ale i na samopoczucie. Rozwiązaniem, które przychodzi z pomocą, jest laseroterapia – nowoczesna i skuteczna metoda, która pozwala na trwałe usunięcie rozszerzonych naczynek. Na czym polega ten zabieg i co zrobić, żeby jego efekty utrzymały się jak najdłużej? Wyjaśniamy.

Czym są pajączki i jak powstają?

Pajączki, czyli teleangiektazje, to rozszerzone, naczynka włosowate, które widoczne są na powierzchni skóry jako cienkie, czerwone lub niebieskie „nitki”. Najczęściej pojawiają się na skórze twarzy i łydek, ale mogą też występować na innych częściach ciała. Ich powstawanie jest związane z wieloma czynnikami, w tym z:

  • predyspozycjami genetycznymi,
  • zmianami hormonalnymi, np. w ciąży i podczas menopauzy,
  • przyjmowaniem niektórych leków,
  • niewłaściwym trybem życia, np. brakiem aktywności fizycznej,
  • niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, np. skrajnie wysoka lub niska temperatura,
  • nadmierną ekspozycją skóry na słońce.

Jak działa laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to procedura, z której można skorzystać m.in. w Klinice Beauty Skin w Warszawie. Stanowi skuteczny sposób na pozbycie się pajączków na twarzy czy nogach. Wykonywana jest przez lekarza lub wykwalifikowanego kosmetologa po wcześniejszej konsultacji. Do zamykania naczynek służą różnego rodzaju lasery medyczne. Wybór odpowiedniej technologii zależy m.in. od rodzaju, głębokości i lokalizacji naczynek, a także od typu skóry pacjenta.

Laserowe zamykanie naczynek polega na zastosowaniu skoncentrowanej wiązki światła w celu uszkodzenia i zamknięcia problematycznych zmian naczyniowych, nie naruszając przy tym otaczającej ich zdrowej tkanki. Światło laserowe absorbowane jest przez hemoglobinę – pigment krwi, co prowadzi do podgrzania i zniszczenia ścian naczynia. Następnie naczynko jest stopniowo resorbowane przez organizm, co skutkuje jego zniknięciem z powierzchni skóry.

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest zazwyczaj szybki i nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu jest chętnie wybierany przez osoby, które zmagają się z pajączkami.

Efekty laserowego usuwania naczynek – jak je zachować na dłużej?

Laserowe zamykanie naczynek to efektywna metoda pozbywania się nieestetycznych pajączków z twarzy i innych obszarów ciała. Efekty terapii są zauważalne już po pierwszej sesji, choć w zależności od rozległości i rodzaju zmian naczyniowych, może być potrzebnych więcej zabiegów.

Aby utrzymać rezultaty na dłużej, ważne jest przestrzeganie kilku zasad. Po zabiegu należy przede wszystkim unikać ekspozycji skóry na działanie słońce, a kiedy wychodzimy z domu – stosować kremy z wysokim filtrem UV, ponieważ skóra po zastosowaniu lasera jest bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia słoneczne. Ponadto zaleca się prowadzenie zdrowego trybu życia, który obejmuje: regularną aktywność fizyczną, utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz unikanie długotrwałego stania czy siedzenia, które mogą przyczyniać się do powstawania nowych naczynek na nogach. Regularne wizyty kontrolne u specjalisty pomogą monitorować stan skóry i ewentualnie korygować pojawiające się zmiany.

Chcesz poczuć się pięknie i zadbać o swoje samopoczucie? Kliknij tutaj i znajdź swojego eksperta.

Artykuł promocyjnyZobacz także:
Photo of author

Iga

Dodaj komentarz